Általános iskola utáni képzések

Az iskola változatos és színes képzéseire várja azok jelentkezését, akik érdeklődnek a divat és a művészetek iránt. Székhelyünk a XIII. kerületi Vág utcában van, a korszerű, modern és impozáns környezet (a Duna-parttól nem messze) ideális körülményeket biztosít az oktatásra.

Tisztelt Szülők, kedves Tanulók!

A jelentkezési lapok postára adásának határideje: 2021. február 19.
Ezt az általános iskola intézi, egyéni vagy külföldről jelentkezők a www.oktatas.hu oldalon keresztül érhetik el a jelentkezési lapot.

Az intézmény adatai:

Név: Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kreatív Technikum
Cím: 1133 Budapest, Vág u. 12-14.
OM azonosító: 203032
Telephely kódja: 010
Technikai szám: 520208, Telephely: 001
Tel.: 351-0514
Email: titkarsag@kreativtechnikum.hu

Tagozatkódok:

Technikum (5 éves)

• Könnyűipari technikus: 1001
  • Divat-, díszlet- és jelmeztervező: 1002
  • Grafikus: 1003

Szakgimnázium (4+1 éves)

• Pedagógiai munkatárs: 1005

Szakképző (3 éves)

• Divatszabó: 1006
  • Bőrtermékkészítő: 1007

Felvételi menete:

• A központi írásbeli felvételi (magyar és matematika) és a tanulmányi eredmények alapján történik. Ennek kiszámításához az 5., 6., 7. év végi és 8. félévi osztályzatokat vesszük figyelembe magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika és idegen nyelv tantárgyakból.
  • Művészeti szakokon pályaalkalmassági vizsgálaton való megfelelés is szükséges
  • A jelentkezőket ismerkedő beszélgetésre hívjuk, melynek beosztásáról emailben értesítjük a szülőket. Várható időpontja: 2021. február 23-24.

Kérjük, hogy lehetőség szerint adjanak meg email-címet, telefonszámot a jelentkezési lapon, hogy a felvételi időpontjáról mielőbb értesíthessük önöket, és szükség esetén egyeztethessünk.

Központi írásbeli felvételi vizsga:

Időpontja: 2021. január 23. 10.00 óra
Helyszíne: az a középiskola, amit a tanuló a vizsga megírására kiválasztott
(ennek nem kell azonosnak lennie azzal az iskolával, ahova felvételizni szeretne)
Sorrendmódosítási lehetőség: 2021. március 22-23.

Javasoljuk, hogy minél több szakot jelöljenek meg iskolánkban, ezzel is növelve a bejutás esélyét. A többszörös jelentkezésekből adódó kiesések miatt akár a rangsor hátsó részéről is be lehet kerülni.

Pályaalkalmassági vizsgálat:

Grafikus és divat-, díszlet- és jelmeztervező szakon. Egy tónusos csendélet és egy kreatív feladat megoldásából áll.

Amit hozni kell:

• két db A3 műszaki rajzlap
  • grafitceruza vagy szén
  • radír
  • tetszőleges színes eszközök
  • rajzlap rögzítéséhez ragasztó vagy csipesz